• اولین جلسه شورای نظارت بر تولید، عرضه و نمایش محصولات هنری دفاع مقدس و مقاومت با حضور سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر برگزار شد.

  • اوّلین اجری که خدا به شهید داده، خودِ شهادت است

  • جلسه تودیع و معارفه رئیس سلزمان هنری و امور سینمایی

  • مسئولین محترم ذی‌ربط در این کار دستوراتی داده‌اند، و ان‌شاءالله این دستورات را بایستی عمل کرد؛ همه باید عمل کنند.

  • بازدید معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از سازمان هنری و امور سینمایی

  • شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی

سینمایی
تلویزیونی
رادیویی
هنرهای تجسمی و سنتی
هنر های نمایشی
موسیقی سرود

  

۷ کتاب با محتوای ادبیات دفاع مقدس در شیراز رونمایی شد
تصویر خبر
در نخستین روز از گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در شیراز با حضور معاون فرهنگی حوزه هنری ۷ کتاب با محتوای ادبیات دفاع مقدس رونمایی شد.
صر امروز در نخستین روز از گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در شیراز با حضور فاضل نظری معاون فرهنگی حوزه هنری 7 کتاب با محتوای ادبیات دفاع مقدس رونمایی شد.  غواص کوچولو از میثم محمدی، دخترک دوست داشت پر بکشد از علی مرادی، آدمخوار از بیژن کیا، ستارگان خاک اثری از مجموعه نشر شهادت، راویان کوچ عروج از ساجده تقی‌زاده، چفیه‌های زخمی از حسینی ارسنجانی و اگر مترسک نبودم از مرضیه جوکار آثاری بود که در این مراسم رونمایی شد.  در تالار حافظ شیراز اجتماعی بزرگ از جوانان مذهبی این شهر گرد هم آمده بودند تا ضمن گرامیداشت نخستین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی یاد و خاطره 14 شهید کانون رهپویان وصال را گرامی بدارند.  تالار حافظ که بزرگترین سالن در کلانشهر شیراز است، جایی برای نشستن نداشت و علاوه بر بالکن راهروهای سالن نیز مملو از جمعیت بود، جمعیتی که اکثر آنان از اعضای کانون رهپویان وصال و برای گرامیداشت دوستان شهیدشان آمده بودند.  فاضل نظری، معاون فرهنگی حوزه هنری و شاعر برجسته کشورمان، برای رونمایی از آثار تولیدی حوزه هنری، بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید استان فارس در مراسم حضور داشت و پس از رونمایی از این آثار پشت تریبون قرار گرفت.  فضای حاکم بر جلسه وی را بر آن داشت تا تنها به خواندن دو غزل از غزل‌های قدیمی‌اش «از باغ می‌برند چراغانی‌ات کنند» و « بی‌قرار توام و در دل تنگم گله‌هاست »اکتفا کند با وجود اینکه بنا بود وی درباره هنر انقلاب اسلامی سخن بگوید.  حامد زمانی مهمان دیگر برنامه بود که با اجرای 6 ترانه نیمی از وقت مراسم را به خود اختصاص داد و هم‌خوانی افراد حاضر در جلسه به اشتیاق زمانی برای خواندن ترانه‌هایش می‌افزود.  در این مراسم همچنین از احد ده‌بزرگی به عنوان شاعر پیشکسوت شعر آئینی و اکبر صحرایی نویسنده شهیر دفاع مقدس تجلیل شد.