• اولین جلسه شورای نظارت بر تولید، عرضه و نمایش محصولات هنری دفاع مقدس و مقاومت با حضور سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر برگزار شد.

  • اوّلین اجری که خدا به شهید داده، خودِ شهادت است

  • جلسه تودیع و معارفه رئیس سلزمان هنری و امور سینمایی

  • مسئولین محترم ذی‌ربط در این کار دستوراتی داده‌اند، و ان‌شاءالله این دستورات را بایستی عمل کرد؛ همه باید عمل کنند.

  • بازدید معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از سازمان هنری و امور سینمایی

  • شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی

سینمایی
تلویزیونی
رادیویی
هنرهای تجسمی و سنتی
هنر های نمایشی
موسیقی سرود

  

۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس در استان فارس نیاز است
تصویر خبر
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس از پیشرفت ۶۰ درصدی باغ موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: ۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل این موزه نیاز است.
سردار خداداد ابراهیمی با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس در استان فارس به مرکز فرهنگی دفاع مقدس تغییر نام داده است، اظهار داشت: حدود 60 درصد کار انجام شده و برای تکمیل 40 درصد باقی مانده 60 تا 70 میلیارد ریال بودجه نیاز است.  وی با بیان اینکه برای تکمیل محتوای باغ موزه از هنرهای بومی استان فارس استفاده می‌شود، گفت: با همکاری استادان و دانشجویان دانشگاه هنر محتوای باغ موزه از هنرهای بومی نظیر شیشه‌کاری، آینه‌کاری، آجرکاری و غیره استفاده شود.  سردار ابراهیمی افزود: یادگارانی از شهید ملی استان فارس، عباس دوران و بمباران‌های شیراز به محتوای باغ موزه اضافه می‌شود و برای تکمیل محتوا از خانواده‌های شهدا نظرسنجی شده است.  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس خاطرنشان کرد: بنیاد حفظ آثار برای تکمیل باغ موزه به همکاری استانداری فارس، فرمانداری و شهرداری شیراز نیاز دارد.  موزه دفاع مقدس استان فارس در فضایی به وسعت تقریبی 140 هزار متر مربع در سه طبقه در حال ساخت است که طبقه همکف گذرگاه خاطره از سال‌های 1359 تا 1367، طبقه اول حماسه‌سازان و طبقه دوم به طبقه یادگاران اختصاص پیدا کرده است.  ساخت موزه دفاع مقدس استان فارس از سال 79 آغاز شد تا به عنوان نخستین موزه مجهز و بزرگ دفاع مقدس استان‌های کشور به بهره‌برداری برسد، اما  به دلیل نبود اعتبار و کم مهری‌های فراوان مسئولان پیشرفت لاک‌پشتی داشته است.