1397/4/17
نخستین جشنواره «اهل قلم و هنر» وزارت دفاع برگزار شد
تصویر خبر
اختتامیه نخستین جشنواره اهل قلم و هنر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، مدیران ارشد سازمان عقیدتی سیاسی و جمعی از هنرمندان برگزیده اهل قلم با تجلیل از نفرات برتر به میزبانی سازمان اتکا برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین عزت‌الله صفاران معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در این مراسم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند «آنچه که برای کشور ما و برای عناصر فرهنگی مهم است گسترش کیفی فرهنگ است»، گفت: نخستین جشنواره اهل قلم و هنر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهایی مسلح با هدف شناسایی، تجلیل، تکریم و بهره‌برداری از ظرفیت فرهنگی کارکنان و خانواده آنان در 14رشته ادبی و هنری برنامه ریزی شده است.
 
وی معارف اسلامی، سبک زندگی اسلامی، امر به معروف و نهی منکر، شخصیت امام خمینی (ره)، شخصیت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و حوزه های سیاسی و اجتماعی را از مهم‌ترین موضوعات آثار ارسالی به جشنواره اهل قلم وزارت دفاع برشمرد و اظهار داشت: پس از اعلام فراخوان این جشنواره در نیمه دوم سال 96، بیش از 700 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
 
حجت الاسلام صفاران این آثار را شامل 151 اثر در حوزه کتاب، 177 مقاله، 41 دلنوشته، 88 اثر شعر و نثر، 17 اثر خاطره نویسی، 27 اثر داستان نویسی، 19 فیلنامه و نمایشنامه، 95 اثر نقاشی و تذهیب، 62 اثر خوشنویسی، 14 اثر نقاشی خط و ... اعلام کرد و افزود: هیئت داوران پس از بررسی آثار، 59 اثر را به عنوان آثار برگزیده جشنواره انتخاب و نفرات برتر مورد تجلیل قرار می گیرند.
 
در این جشنواره از آثار برتر در حوزه‌های دفاعی، اجتماعی، تاریحی، داستان، ادبیات، اقتصادی، مذهبی، سیاسی و ... با حضور معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و معاون هماهنگ‌کننده دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا تجلیل شد.
 
در این مراسم همچنین از محمود یوسفی مرند به پاس سه دهه خدمات موثر در عرصه نشر و کتاب، قدردانی و لوح تقدیر نخستین جشنواره اهل قلم و هنر وزارت دفاع به وی تقدیم شد.