1397/1/16
مشکلات کشور ناشی از بی‌ایمانی برخی مسئولان است/ مومنان از تهدید و تحریم نمی‌ترسند
تصویر خبر
آیت الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران صبح امروز در نشست صمیمی مدیران و کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در سالن خلیج فارس این موزه برگزار شد، با اشاره به آیه «مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ» اظهار داشت: یکی از پیام های این آیه این است کسانی که شهید شدند، مومن بودند. ایمان شرط اول انقلابی و نهضتی بودن است. کسانی که ایمان و اعتقادی ندارند، حتی اگر در راه حق کشته شوند، ارزشی برای الگو شدن ندارند.
 
خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس نباید منحصر به مکانی خاص شود؛ موزه شهدا قلب ما و در سبک زندگی ما است. 
 
وی با بیان اینکه در مسیر کمال، زنان کمتر از مردان نیستند، افزود: به هر انسان پاکیزه ای که عملش از فساد دور باشد و زندگی صالحانه داشته باشد، حیات طیبه اعطا می شود.
 
آیت الله صدیقی تصریح کرد: مشکل ما در انقلاب این بود که غیر مومنان آمدند و خود را بین انقلابیون جای دادند. در کنار پیغمبر نیز کسانی وجود داشتند که کمین کرده بودند تا مسیر حاکمیت دین را تغییر دهند. این خط از شیطان شروع شد و به «ثقیفه» کشید و تا به امروز ادامه دارد. امام خمینی (ره) با توکلی که داشت و انرژی‌ای که خدا در وجودش قرار داده بود، پرچمدار شد، شعار حاکمیت دین بر شئون زندگی بشر را سر داد و در زندگی مردم جاری کرد، تا جایی که خون های زیادی برای تحقق این موضوع در این راه ریخته شد. 
 
وی افزود: مشکل ما بی ایمانی برخی از مسئلان در طول انقلاب بوده است. اگر مدیران مومن و آخرت نگری داشتیم، امروز همه جهان را تسخیر می کردیم. امام (ره) جلوی هیچ قدرتی سر خم نکرد و هیچ‌گاه شکست نخورد. 
 
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: یکی از وعده های حضرت امام خمینی (ره) که نشات گرفته از ایمان او است، این بود که این قرن، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران است. این صلابت، آرامش، نشاط و انرژی امام در تمامی بحران ها، آینده‌ای روشن را نوید می دهد که نشات گرفته از ایمان است.
 
آیت الله صدیقی بیان داشت: ایمان نوری به انسان می دهد که از تهدید و تحریم نترسیم. شهید اولین پله ای که روی آن پا گذاشته، ایمان است. در زندگی، رفتار با خانواده، در درآمدها و هزینه ها، دوست‌یابی و برائت از دشمنان‌مان ایمان داشته باشیم.
 
وی در ادامه با اشاره به ویژگی های دیگر شهدا گفت: دومین امتیاز شهدا مردانگی آن‌هاست. صفت مردانگی در برخی زنان همچون حضرت زینب (س) برجسته است. سومین تابلویی که از شهدا باید ارائه شود صداقت است. جامعه ای که به دروغ آمیخته شود، جامعه ای ایمانی نیست. چهارمین خصلت شهدا نیز خوش‌قولی در برابر خدا و خَلق خداست.
 
آیت الله صدیقی در پایان بیان کرد: سبک زندگی شهادت‌گونه، مقابله با وابستگی ها و رفاه‌طلبی‌ها، انتظار شهادت می آورد و نمی گذارد راه شهدا تمام شود.