1397/5/4
دفاع مقدس در همه شئون فرهنگ ما نهادینه شده است
تصویر خبر
«اتابک نادری» بازیگر سینما و تلویزیون درباره نمایش «عقیم» اظهار داشت: نظر دادن درباره این نمایش کمی سخت است، ولی کار قابلیت یک درام معاصر را داشت و مخصوصا این که مساله خود را به سادگی بیان کرده بود و کارگردان توانسته داستان را از ابعاد مختلفش روایت کند.
 
وی درباره جریان تئاتر دفاع مقدس گفت: جریان تئاتر دفاع مقدس را نمی‌توان جدا از جریان‌های فرهنگی تصور کرد. همه این‌ها در دل هم تنیده شده‌اند. بر خلاف دیگران معتقدم که دفاع مقدس در همه شئون فرهنگ ما نهادینه شده است. ما طبیعتا تبعات جنگ تحمیلی را پذیرفته‌ایم، با آن زندگی کرده‌ایم. اما برای رسیدن به یک پاسخ روشن باید بگویم با توجه به آثاری که خلق شده تئاتر دفاع مقدس نسبت به موضوعات دیگر خوب جلو رفته است.
 
نادری درباره تفاوت نگاه نسل کنونی که جنگ را تجربه نکرده‌اند با نسل پیشین که هم در جبهه‌ها حضور داشته‌اند و هم کار تئاتر می‌کنند، توصیح داد: نگاه نسل جوان به تاریخ جنگ تحمیلی نگاه به یک رویداد نیست؛ یعنی نگاه وقایع نگارانه ندارند. آنها به تبعات جنگ تحمیلی می‌پردازند. در حقیقت این نگاه با خود تحلیل و نقد به همراه دارد. ما این نگاه را در کنار نگاه تاریخی به جنگ، نیاز داریم.