1399/10/18
پس از رقابتی تنگاتنگ میان هنرمندان آثار برگزیده در این جشنواره معرفی شدند.
جشنواره ی بین المللی فیلم های کوتاه رسام برترین هایش را شناخت.
تصویر خبر

در بخش مستند دیپلم افتخار به فیلم مستند  ستارگان خلیج اثر علی خایف از استان هرمزگان رسید و فیلم پسرم ساخته مهدی خالقی از خراسان رضوی اول،مردی که نمی شناختم ساخته مصطفی شبان از استان مرکزی و عزیز قلی ساخته جواد هادی اصل از کهگیلویه و بویراحمد مشترکا دوم و فیلم های ۱۸ درصد ساخته مصطفی شبان و شیار ارگله ساخته مجتبی خادم الحسینی از اصفهان مشترکا سوم شدند.

همچنین هیئت داوران جایزه ویژه بخش مستند را به فیلم های بوکس برای صلح ساخته محسن جهانی و فیلم آهنگر ساخته محمدمهدی خالقی از خراسان رضوی اهدا کرد.

در بخش داستانی دیپلم افتخار جشنواره به فیلم دستخط ساخته ی محمود شاکری از هرمزگان اهدا شد.

هیئت داوران جایزه اول خود در این بخش را به فیلم هانا ساخته ی روح الله اکبری از ایلام تقدیم کرد.

دا ساخته فرشاد صالحی از چهارمحال و بختیاری و تمام مریم ها اثر محمدجلیل اسکندرزاده از سمنان دوم و سوم شدند.

در بخش انیمیشن مقام اول به انیمیشن سنگ های سپید اثر فاطمه حسینی از تهران رسید و آثار داوود و جالوت و بازگشت ساخته های سعید گایینی از قم و جلال نعیمی از کرمانشاه دوم و سوم شدند.

در بخش نماهنگ هییت داوران جایزه اول را به نماهنگ جانباز ساخته مهدی جهانگیری از استان همدان اهدا کرد و نماهنگ های نغمه عاشقی و عطر قند ساخته های محمدرضا خوش لهجه از آذربایجان غربی و امیر عسکری از استان کرمان دوم و سوم شدند.

در بخش ۱۸۰ ثانیه ای نیز مقام اول به فیلم نفس ساخته بیژن بیات از استان مرکزی رسید و فیلم های تافردا اثر علی توکلی از چهارمحال و بختیاری و وادی موران اثر عیسی بابایی از مازندران دوم و سوم شدند.

و در بخش فیلمنامه اثر پرواز نوشته ی حافظ بابانژاد از استان اردبیل سوم شد.

هیئت داوران در بخش فیلمنامه هیچ اثری را شایسته دریافت مقام اول و دوم ندانستند.

اما هیئت داوران نشان ویژه سردار سلیمانی را با توجه به مضامین و محتویات برگرفته از فیلم به نامه ای از دمشق ساخته مهدی ابراهیم خانی بخ همسر شهید مدافع حرم عباس دانشگر از سمنان اهدا کرد.

ستاد برگزاری جشنواره همچنین با توجه به مضامین و محتوای برگرفته از مستند شبیه قاسم و به منظور تکریم مقام شهدای حمله ناجوانمردانه آمریکا به فرودگاه بغداد نشان سردار سلیمانی را به خانواده شهید حسین پور جعفری تقدیم کرد.