1397/2/15
جشنواره «رسام» آغازی بر نهضت فراگیر و ساختارمند رشد و تعالی تولید فیلم کوتاه در حوزه دفاع مقدس است
تصویر خبر
سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت برگزاری جشنواره رسام پیامی صادر کرد.
 
متن پیام سرلشکر باقری به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الحیم
 
با صلوات بر محمد و آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهداء سلام
 
دفاع مقدس گنجینه ی عظیمی از ایثار، مجاهدت، رشادت و عرصه ی تجلی جلوه های ایمانی و معنوی رزمندگان اسلام و ظرفیت بزرگی برای روایت هنرمندانه و ماندگار آن حماسه الهی در قالب های گوناگون هنری بویژه قاب تصویر است. بدون شک، تمام وقایع دوران هشت سال دفاع مقدس برگرفته از اعتقادات و باورهای عمیق  اسلامی و انقلابی بوده که بیان و قلم قادر به تبیین و توصیف آن دوران نمی باشد و قطعا حوزه فیلم کوتاه هم به جهت گستره تولید و اثرگذاری از این قاعده مستثنا نخواهد بود اما زبان هنر وقتی با عشق و اعتقاد آمیخته باشد تاثیر گذارترین وسیله انتقال مفاهیم بلند به انسان ها است.
 
اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی را گنج نامیده اند به معنای نگاه مثبت به جنگ نیست بلکه به دلیل تقدسی است که بواسطه دفاع از ارزش ها و مقابله و مقاومت در برابر جبهه ظلم، سیاهی، فریب و دروغ پدید آمده است. به همین دلیل از زبان حضرت امام خمینی (ره)، این جمله را به یاد داریم که هر روز، ما در جنگ برکتی داشته ایم و از قبل این برکت است که امروز جبهه مقاومت زیباترین جلوه های پرشکوه ایثار را به نمایش می گذارد و بی تردید چنین بستری امکان مناسبی را برای هنرمندان متعهد کشور بویژه هنرمندان جوانان این حوزه ایجاد می کند تا زیبایی های برآمده از این حماسه سترگ را به تصویر بکشند.
 
همت بلند شما در بیان هنرمندانه رشادت، ایثار و مجاهدت دلاورمردان دفاع مقدس و مقاومت در قاب هنر فیلم کوتاه را ارج نهاده و خدای متعال را شکرگزارم که جوانان برومند این سرزمین دغدغه شان از جنس ارزش ها، مفاهیم متعالی و صفات ناب الهی است.
 
فرصت را مغتنم شمرده و ضمن تشکر از هنرمندان عزیز شرکت کنننده در «نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت رسام»، اعم از هنرمندان داخل و خارج کشور، داوران و دست اندرکاران برگزاری جشنواره، حضور ارزشمند خانواده های معظم شهدا و میهمانان عالیقدر کشوری و لشکری را گرامی داشته، امیدوارم این حرکت ارزشمند و موثر، حبل المتین نظام بخشی و آغازی بر نهضت فراگیر و ساختارمند رشد و تعالی تولید فیلم کوتاه در حوزه دفاع مقدس و مقاومت باشد.
 
رئیس ستادکل نیروهای مسلح
 
سرلشکر پاسدار محمد باقری