نمایش محتوای سبز

1401/8/30 - 5:19
دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس: جشنواره فانوس خط مقدم ارتباط با هنرمندان شیفته فرهنگ ایثار و شهادت
محدثی‌خراسانی با تاکید براینکه برای انتقال مفهوم دفاع مقدس نیازمند ابزار ملکوتی هستیم و هنر ملکوتی‌ترین ابزار است، گفت: جشنواره فانوس خط مقدم ارتباط با هنرمندان شیفته فرهنگ ایثار و شهادت است.

«مصطفی محدثی‌ خراسانی» دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس در آیین اختتامیه این رویداد که عصر امروز (چهارشنبه) در اصفهان برگزار شد، از میزبانی این شهر قدردانی کرد و اظهار داشت: از مسئولین استان اصفهان که با کرامت، سخاوت، مهر و خردمندی برگزاری تام و تمام جشنواره فانوس را میزبانی کردند و از عهده آن برآمدند، تشکر می‌کنم.

وی بیست و پنجم آبان را سالروز شکوه مردم اصفهان دانست و تاکید کرد: افتخار جشنواره فانوس است که اختتامیه آن با ۲۵ آبان در اصفهان تقارن پیدا کرده است.

دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس خاطرنشان کرد: جشنواره فانوس در ماه‌های ابتدایی سال جاری فراخوان خودش را اعلام کرد و جشنواره‌های استانی در پنج ماه ابتدایی سال در مراکز استان‌ها برگزار شد.

محدثی‌خراسانی به استقبال هنرمندان از این رویداد هنری اشاره کرد و با بیان اینکه ۷ هزار و ۲۵۰ اثر در بخش استانی جشنواره داوری شد، عنوان کرد: بعد از برگزاری جشنواره‌های استانی، حدود ۶۰۰ اثر به دبیرخانه مرکزی واصل شد.

وی از انجام داوری‌های مقدماتی و نهایی خبر داد و افزود: حدود ۷۰ اثر برتر در این رویداد معرفی خواهند شد؛ البته جشنواره با این آمار به نقطه‌ی مطلوب نرسیده است چراکه هنر جشنواره فانوس در این است که توانسته است با هنرمندان و جان‌های شیفته‌ی جهاد و ایثار در اقصانقاط کشور ارتباط برقرار کند.

دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس تاکید کرد: تاجایی که مطلع هستم با اینکه نام جشنواره فانوس است اما مشعل‌دار و پرچم‌دار هنر دفاع مقدس است که سالانه در کشور رخ می‌نامیاند. گنجینه‌ی سرشار از برکت، حکمت و شرافتِ دفاع مقدس که راه برای زیستی انسانی و سعادتمند را به ما نشان می‌دهد توسط بچه‌های همین آب و خاک که فرشته و از آسمان نبودند در این وطن رشد و بالیده شدند و دفاع مقدس تجلی‌گاهی شد تا تمامی فضیلت‌ها و خوبی‌های یک انسان در طول زندگی برجسته شود.

محدثی‌خراسانی با تاکید براینکه گنجینه‌ی دفاع مقدس دارای ساحتی ملکوتی است، گفت: برای دریافت کُونه این مفهوم و انتقال آن به مخاطبان نیاز به ابزاری داریم که آن هم از جنس ملکوت باشد و هیچ ابزاری ملکوتی‌تر از هنر برای انجام این رسالت نیست.

دبیر ششمین جشنواره ملی فانوس بیان داشت: امیدواریم این ارتباط با هنرمندان که جشنواره فانوس خط مقدم ارتباط با هنرمندان شیفته فرهنگ ایثار و شهادت است در ادامه راه مستحکم‌تر باشد.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز