نمایش محتوای سبز

1401/8/30 - 5:14
در پیامی به جشنواره ملی فانوس:
سرلشکر باقری: جشنواره ملی هنری فانوس تجلی هنر دفاع مقدس و نمایشگاه هنر الهام گرفته از هنر مردان خداست
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره ملی فانوس تاکید کرد: جشنواره ملی هنری فانوس که در واقع عرصه تجلی هنر دفاع مقدس هنرمندان سراسر کشور و نمایشگاه هنر الهام گرفته از هنر مردان خداست، در ادامه سیر تکاملی خویش و در ششمین گام به ترازی قابل قبول رسیده است.

امیر سرتیپ دوم «محمود سزاوار» رئیس سازمان هنری و امور سینمایی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی فانوس که در اصفهان برگزار شد، پیام سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به این رویداد هنری دفاع مقدس را قرائت کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت گنجینه لایزالی است که به یُمن انقلاب اسلامی فراهم آمد و در هشت فصل، حماسه عشق و عرفان دفاع مقدس تجلی یافت و تا ظهور موعود، مشعل هدایت بشریت کمال‌جو و الهام‌بخش حق‌جویان، آزادمردان و عدالت‌خواهان عالم خواهد بود.

جهاد و شهادت که به تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هنر مردان خداست، ستیغ قله‌های سربه فلک کشیده دفاع مقدس است و تا ابد الهام‌بخش هنر ناب و هنرمندان واقعی است، پیامی که اگر در نسل‌های آینده جاری نشود، رسالت عظیم انقلاب اسلامی عزیز محقق نشده و تأکید اخیر فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در آستانه هفته بزرگداشت دفاع مقدس که فرمودند: «همان جوری که شما خودتان در حادثه بودید، قضایا را می‌دانید. ما باید کاری کنیم تا نسل امروز آن حادثه (دفاع مقدس) را همین جور بشناسد و ببیند و بداند؛ این آن توقّعی است که بنده از خودم و از دیگران در این زمینه دارم» مؤید این مهم است.

بر این اساس، امروز روز به میدان آمدن تمام قد هنر و هنرمندان متعهد و بصیر است، روزی است که باید قلم‌ها، رنگ‌ها، دوربین‌ها، فیلم‌نامه‌ها، متون نمایشی، سرود‌ها و نغمه‌های حماسی، رسالت تداوم دفاع مقدس در گام دوم انقلاب اسلامی را به دست هنرمندان متعهد، فصل جدیدی رقم بزنند و با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزار‌های نوین و جذاب، این فرهنگ بالنده و زاینده را به نسل جوان امروز و نسل‌های آینده منتقل و کید دشمنان را به خودشان برگردانند.

جشنواره ملی هنری فانوس که در واقع عرصه تجلی هنر دفاع مقدس هنرمندان سراسر کشور و نمایشگاه هنر الهام گرفته از هنر مردان خداست، در ادامه سیر تکاملی خویش و در ششمین گام به ترازی قابل قبول رسیده و همچنین با اهتزاز غرورآفرین پرچم ایثار، مقاومت و شهادت در سپهر بلند هنر متعهد، جان‌های شیفته جویای شرافت و فضیلت را به وجد آورده است.

برگزاری آئین اختتامیه ششمین «جشنواره ملی هنری فانوس» در شهر اصفهان و مقارن با گرامیداشت روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، استان کرامت و ایمان را به فال نیک گرفته و ضمن تشکر و تقدیر از تمامی شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این جشنواره، از خداوند متعال توفیق هرچه بیشتر در خدمت به فرهنگ شهادت و ایثار و حرکت در مسیر تحقق آرمان‌های امام خمینی (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) را برای همگان مسئلت دارم.

سرلشکر پاسدار دکتر محمد باقری

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز