نمایش محتوای سبز

1402/7/29 - 8:17
در پیام به جشنواره ملی‌ هنری فانوس
سرلشکر باقری: هنرمندان بهترین مشعل‌داران عینیت‌بخشی به دستاوردهای دفاع مقدس هستند

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی‌ هنری فانوس اظهار داشت: دستاوردهای دفاع مقدس در بخش‌های زیادی هنوز پنهان و ناشناخته باقی مانده است که یکی از کارآمدترین بسترها و بهترین مشعل‌داران برای عینیت بخشی و مانایی آن، زبان هنر و هنرمندان هستند که مجاهدت آنان در راستای جهاد تبیین، بسی ارزشمند و ستودنی است.

متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

حماسه تاریخ ساز دفاع مقدس و هشت فصل جهاد و مقاومت آن اگرچه به ظاهر رخدادی است که به لحاظ زمانی از آن عبور کرده ایم اما ژرفا و گستردگی تاثیرگذاری فرهنگ ایثار و شهادت حاصل از آن در جهان، به گونه ای است که هرچه از آن فاصله می گیریم جاودانگی این فرهنگ را بیشتر احساس می کنیم و شمیم ملکوتی حضرت روح الله (ره) و فرزندان شهیدش، وجدان های بیدار را معطر و نیاز امروز جامعه را در تأسی به فرهنگ و ارزش های برآمده از آن مکتب بیش از پیش نمایان می سازد.

تجربه زیست حماسی و عزتمندانه ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت و پایداری را در تمدن ملی و مذهبی ما عمق بخشید و به لطف الهی به گنجینه ای گرانسنگ تبدیل شد تا ملت‌های آزادی خواه و مظلوم جهان از این تجارب بهره جویند و در مقابل استکبار جهانی بایستند.

دستاوردهای دفاع مقدس در بخش های زیادی هنوز پنهان و ناشناخته باقی مانده است که یکی از کارآمدترین بسترها و بهترین مشعل داران برای عینیت بخشی و مانایی آن، زبان هنر و هنرمندان هستند که مجاهدت آنان در راستای جهاد تبیین، بسی ارزشمند و ستودنی است.

جشنواره ملی هنری فانوس با تنوع فراگیر رشته‌های هنری از سویی و ارتباط تنگاتنگ با هزاران هنرمند شیفته­‌ی فرهنگ حماسه و جهاد در سراسر کشور از سویی دیگر، امروز به یکی از موثرترین جریان های پیشرو و ترسیم کننده­‌ی افق در این حوزه، همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شده و پاسخگوی بخش چشمگیری از نیاز این عرصه در بازدارندگی و مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است. با این حال گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند کار و تلاش صدبرابری به ویژه در عرصه هنری است که موجب گشوده شدن افق‌های نو و فرصت‌های بیشتر برای نیل به آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام می شود.

برگزاری آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی هنری فانوس در استان ولایتمدار و پرافتخار آذربایجان‌شرقی و شهر دلاورخیز تبریز را مغتنم شمرده و ضمن قدردانی از تمامی شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این جشنواره، از درگاه حق تعالی توفیق روزافزون خدمت به فرهنگ ایثار و شهادت در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) و حرکت در مسیر تحقق تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) را برای همگان خواستارم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز